До місць зберігання твердого корму пред’являються особливі вимоги. Склади або спеціальні бункери (силоси) повинні регулярно провітрюватися, залишатися чистими, сухими і незараженими комахами. Комбікорм в них може зберігатися в будь-якому вигляді (брикет, гранульованому або сипучому). Тому найбільш практичним способом зберігання зернових є застосування силосів.

Конструктивні особливості бункера

Бункер являє собою вертикально встановлену ємність зі скловолокна (армованої полімерної смоли). Конструкція нагадує резервуар циліндричної форми з конічним дном, в якому розташований отвір для забору вмісту для потреб ферми.

Завантаження комбікорми відбувається одним із двох способів:

►механічним;

►пневматичним.

Обидва варіанти поєднані в бункерах з комбінованою системою завантаження. Всі відділи силосу з’єднані між собою спеціальними болтами з ізоляційною прокладкою. Нижній відсік оснащений захисною спідницею, яка попереджає пересування рідини по конусної частини бункера або приймального рукаву.

Завдяки конусної форми розвантажувальної воронки, вміст сховища не застрявали в швах і виїмки стінок, а легко висипається.

У комплектацію скловолоконних силосів входять:

►оцинковані опори;

►кришка верхнього відсіку;

►гвинт;

►сходи із захисним пристроєм;

►нижній відсік з засувкою;

►прозорий елемент стінок бункера для спостереження.

Завдяки особливостям матеріалу, корпус пристрою має високу стійкість до агресивного впливу вмісту силосу і атмосферних змін.

застосування силосів

Бункери для комбікорму можна використовувати в якості:

►буферних ємностей (для твердого корму або палет) близько споруд тваринницьких ферм;

►елементов опалювальних систем, працюючих на паллетних котлах;

►В цехах комбікормових заводів.

Найбільшу популярність силосні установки придбали в аграрному секторі, де їх застосовують з метою зберігання та фасування сипучих матеріалів. Бункери підбирають відповідно до обсягу, добовою нормою витрати і терміном придатності необхідного комбікорми.

характеристики бункерів

Для виготовлення полімерних бункерів використовують спеціальні скловолокна – хімічні сполуки, що складаються з текстильного скла і поліефірних смол. Це поєднання забезпечує більш високу механічну міцність матеріалу і підвищує його теплоізоляційні властивості.

Скловолокно також має стійкість до впливу ультрафіолету і перепадів температур в діапазоні -50 ° С – + 80 ° С. Термін експлуатації таких силосів практично необмежений, адже вони водонепроникні, а також не схильні до окислення або корозії.

Переваги скловолоконних бункерів

Силосні установки з полімерної смоли мають ряд переваг перед звичайними коморами або металевими конструкціями. До них відноситься:

  • велика ніж у металевих силосів місткість;
  • належні умови для зберігання комбікорму в свіжому і придатному до вживання стані;
  • простотою завантаження / розвантаження вмісту;
  • можливістю розбирання конструкції;
  • простотою транспортування і установки за рахунок легкості полімеру;
  • герметичністю;
  • доступною вартістю;
  • низькими витратами на утримання і обслуговування;
  • тривалим терміном експлуатації.

Бункер зі скловолокна на відміну від металевого сховища може бути будь-якої форми і розміру. Завдяки пластичності матеріалу, конструкції можна надати оптимальну форму з округленнями в потрібних місцях і плавними радіусами, усуваючи проблему застрявання зерна в місцях стику металевих плит.

Подивитися ціни на бункера